środa, 7 grudnia 2011

Róż do policzków

Drogie Panie, moim subiektywnym zdaniem najważniejszym elementem makijażu jest nałożenie różu na twarz. Właśnie dzięki niemu dodajemy twarzy blasku i w razie potrzeby odejmujemy sobie z twarzy krągłości.


Dlatego umiejętne nałożenie różu może zdziałać cuda, a o to kilka rad.

Oto przykłady korygowania owalu twarzy przy pomocy różu: 

TWARZ KWADRATOWA

1. Zyska przyjemną miękkość jeśli róż położony zostanie na kość policzkową, ale nieco z boku, poniżej. Dobrze jest także musnąć pędzlem kąty czoła. Optycznie zaokrąglą ją brwi średniej grubości, subtelnie wygięte w kierunku skroni ku środkowi ucha.
TWARZ TRÓJKĄTNA
2. Stanie się łagodniejsza, gdy nałożymy róż na najszersze miejsce kości policzkowej i stamtąd miękko poprowadzimy go w górę, tak żeby kończył się pod zewnętrznym kącikiem oka. Za szerokie czoło skorygują brwi wyraźnie zarysowane, z końcami lekko uniesionymi ku skroniom.


TWARZ OKRĄGŁA
3. Wyda się bardzie wyrazista, jeśli wycieniujemy najważniejsze miejsce między brwiami a nasadą włosów oraz gdy położymy lekki smugi różu od skroni do kącików ust. Najlepiej wyglądają łuki brwiowe lekko uniesione ku górze i łagodnie załamane w 2/3 długości.
TWARZ OWALNA

4. Kosmetykiem podkreśl kości policzkowe, nadając mu kształt łezki. Koloryt cery ożywisz, muskając różem czubek nosa, brody i miejsce między brwiami.


By uzyskać efekt naturalnego rumieńca najlepiej nakładać róż na wypukłości tworzące się przy uśmiechu. Miękkim ruchem przeciągnij w tym miejscu pędzlem, kierując go ku żuchwie. Twarz będzie wyglądała naturalnie i zdrowo.Makijażowe ABC 
- Jeśli chcesz sprawić, by zbyt pełne policzki wyglądały na szczuplejsze róż powinnaś nakładać poniżej kości policzkowej
- Pamiętamy że na partie twarzy, które chcemy wyszczuplić nakładamy ciemny róż, brązer, może być również ciemny puder, a partie które chcemy optycznie uwypuklić traktujemy rozświetlaczem, bardzo jasnym pudrem lub jasnym różem.
- Nadmiernie spiczasty podbródek możesz wizualnie skrócić aplikując odrobinę różu na czubek brody.
- Twarz będzie sprawiała wrażenie bardziej świeżej i wypoczętej, jeśli nałożysz odrobinę różu na skronie
- W przypadku zastosowania zbyt dużej ilości kosmetyku, wystarczy omieść twarz czystym pędzlem i delikatnie przypudrować

W swojej kosmetyczce posiadam dwa kolory różu firmy INGLOT (już wcześniej polecałam, są rewelacyjne i kosztują 20zł/szt.) - pierwszy to odcień wpadający w morelę, drugi  to róż przełamany czerwienią, w zależności od tonacji makijażu dobieram odpowiedni kolor i tak  - do barw ciepłych wybieram róż brzoskwiniowy , natomiast przy zastosowaniu palety barw pastelowych i innych zimnych kolorów wybieram kolor wpadający w róż. 

Miłej zabawy.


1 komentarz:

  1. doda,że aby sprawdzić kształt twarzy należy stanąć przed lustrem i "obrysować" twarz.

    OdpowiedzUsuń