piątek, 17 października 2014

Test pasty bielącej STARWAX

Walczyłam, broniłam się ale przegrałam :) - w sklepie pasta mnie zaatakowała i musiałam ją kupić a nie był to tani zakup ta impreza kosztowała mnie 57-zł a czy warto to zaraz Wam opisze.


Najpierw postanowiłam przetestować pastę na surowym drewnie no i efekt mnie zaskoczył hmmm raczej negatywnie - tyle kasy i takie normalne bielenie,


Od razu pomyślałam, że farba akrylowa roztarta szmatką  pewnie będzie spisywała się bardzo podobnie i oczywiście przetestowałam to na drugiej stronie serwetnika.Serwetnik kupiłam na allegro i serdecznie polecam sprzedającego, który ma naprawdę świetnej jakości wyroby i wg. mnie najtańsze na allegro:

http://allegro.pl/pudelko-na-serwetki-serwetnik-decoupage-i4703867306.html


Moim zdaniem strona malowana farbą akrylową wygląda nawet lepiej niż ta bielona pastą.

No wyniki mnie raczej podłamały koszt farby akrylowej 9zł, pasty prawie 60zł sami wiecie.

Dałam jej jeszcze jedną szanse i postanowiłam wybielić powierzchnię pomalowaną brązową farbą akrylową.

No i teraz już wiem skąd wzięła się ta różnica w cenie.Po lewej deseczka przetarta farbą akrylową po prawej przetarta pastą bielącą. Farba akrylowa poprostu zmieszała się  z akrylową farbą brązową natomiast pasta bieląca zakryła/wybieliła deseczkę i w zależności od tego jaki efekt sobie życzycie nakłada się więcej pasty lub mocniej się ją rozciera bawełnianą szmatką  i mamy efekt mocniejszego lub słabszego bielenia.

Podsumowując : Jeśli chcecie bielić surowe drewno ja bym zrezygnowała z Pasty natomiast jeśli chcemy bielić powierzchnie wcześniej malowane zdecydowanie polecam Pastę. Dodatkowo stosując pastę można uzyskać super efekty np. przetartego drewna tak jak było to przedstawione na filmiku w innym moim poście.

Już wkrótce opublikuję swoje prace z użyciem tej pasty.Pozdrawiam.

2 komentarze:

  1. Dzięki, już dzięki Tobie bede wiedziała:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawy blog, będę zaglądać i podpatrywać Twoje testowanie produktów które jest bardzo pomocne przy wyborze określonych preparatów.Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń