wtorek, 9 czerwca 2015

"Ogród kości" Tess Gerritsen

Jeżeli ktoś lubi czytać kryminały medyczne serdecznie polecam książkę "Ogród Kości" Tess Gerritsen.Książkę zaczęłam czytać całkiem przez przypadek, nie wiedząc jaka jest jej tematyka a z racji tego, że wciągnęła mnie po kilku pierwszych stronach już jej nie odpuściłam.


Czasy współczesne. Julia Hamill dokonuje makabrycznego odkrycia na terenie nowo nabytej posiadłości w Massachusetts - wykopuje czaszkę kobiety noszącą nieomylne ślady popełnionej zbrodni. Odpowiedzi na pytanie, kim jest zamordowana, należy szukać w innej epoce.
Boston, rok 1830. Norris Marshall, ubogi student medycyny zarabiający na utrzymanie i czesne uczestnictwem w ponurym procederze handlu zwłokami, staje się głównym podejrzanym w sprawie serii mordów. Straszliwie okaleczone ciała dwóch pielęgniarek i lekarza zostają znalezione w pobliżu szpitala uniwersyteckiego. Aby dowieść swojej niewinności Norris musi odszukać jedynego świadka, który widział zabójcę - piękną szwaczkę z bostońskich slumsów przekonaną, że będzie następną ofiarą...

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/165372/ogrod-kosci

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz